Right menu


Marián Leško: Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej

„Obávam sa, že sme v stave akejsi tichej, nevyslovenej krízy,“ hovorí na záver knihy rozhovorov Marián Leško. Ako dodáva, na optimizmus sú špecialisti iní. Namiesto toho ponúka dramatický príbeh Slovenska za posledných dvadsaťpäť rokov. Je to príbeh vzostupov a pádov, spoločenského pokroku aj rozdelených rodín, strachu z budúcnosti aj nádeje. (vychádza 15. novembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Pre štvrť storočia moderných slovenských dejín boli kľúčovými postavami traja viacnásobní premiéri. Mečiar, Dzurinda a Fico sa každý zapísali po svojom, pričom kniha spochybňuje populárne mýty o otcovi zakladateľovi, veľkom demokratovi či ľavičiarovi, ktorému ide len o blaho ľudí.

Neobmedzuje sa však iba na ich osobnosti, hodnotí aj rozmanité spoločenské a politické fenomény, akými bolo delenie federácie, privatizácia, problémy Slovenska na medzinárodnej scéne, ale aj pôsobenie mafie či politická korupcia. Kniha môže poslúžiť ako bedeker našich nečakaných víťazstiev, ale aj množstva premárnených príležitostí.

O autorovi

Marián Leško (1954) sa narodil v Prešove, detstvo prežil v Ostrovanoch, vyštudoval filozofiu a históriu na Filo­zofickej fakulte UPJŠ v Prešove. V roku 1982 začal pô­sobiť ako redaktor týždenníka Nové Slovo, v roku 1992 pracoval pre denník Pravda, potom krátko pre denník Práca. V roku 1994 kandidoval na spoločnej kandidát­ke predvolebnej ľavicovo orientovanej koalície štyroch strán Spoločná voľba. Neskôr pracoval v denníku Sme, spolupracoval s Rádiom Slobodná Európa, dnes pracuje v týždenníku Trend. Pripravuje a účinkuje v relácii Sedem s.r.o., neskôr premenovanej na Sedem. Pracoval v nadácii Zastavme korupciu, okrem najnovšej knihy rozhovorov s Tomášom Gálisom napísal štyri knihy z prostredia slovenskej politickej scény Ľudia a ľudkovia z našej politickej elity (1993), Slovenské tango v roku jeden (1994), Mečiar a mečiarizmus (1996) a Masky a tváre novej elity (2000).

Kaviareň na Patrónke - rozhovor s Mariánom Leškom

Chudák každý, čo po nich bude...

Autor: Tomáš Gális, Marián Leško

Titul: Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej

Podtitul: Rozhovory s Tomášom Gálisom

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 272

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-558-5

Odporúčaná cena: 12,95 eur

Vychádza 15. novembra 2017

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum