Right menu


Karin Fossum: Indická nevesta

V Elvestade, malej nórskej dedine, sa Konrad Sejer a Jacob Skarre púšťajú do vyšetrovania výnimočne brutálnej vraždy. Žena, ktorú nájdu na lúke za obcou, je znetvorená na nepoznanie. (vychádza 12. januára)

Dostupné aj ako e-kniha

Len deň predtým čaká postarší novomanžel márne na svoju ženu Púnu, s ktorou sa stretol v indickom Mumbaji a hneď sa zamiloval. Gunder ju mal vyzdvihnúť na letisku, no jeho sestra mala dopravnú nehodu a leží v kóme v nemocnici, preto požiadal o pomoc miestneho taxikára. Ten však Púnu nenájde a neobjaví sa ani vo svojom novom domove.

Indická nevesta je napínavá detektívka a zároveň krásne napísaný ľúbostný román. Karin Fossumová za knihu získala prestížnu sošku Brageho, Golden Dagger Award a LA Times Book Award. Práve vďaka nej sa jej podarilo podmaniť si aj pre Európanov ťažko dosiahnuteľný americký trh.

Recenzie:

„Jedna z najlepších autoriek novej severskej vlny... Brilantný opis klaustrofóbneho nórskeho vidieka.“

The Times

Melancholická detektívka

Overená klasika, ktorá funguje

Indická nevesta

Úryvok:

Začalo sa to cestou Gundera Jomanna. Vybral sa až do Indie, aby si našiel ženu. Keď sa ho ľudia na to pýtali, nepovedal, že to po to tam ide. Vlastne si to nepriznal ani sám pred sebou. Hovoril, že chce vidieť čo-to zo sveta, tak to vysvetlil, keď sa ho kolegovia vypytovali na dôvod. Aká bezhraničná extravagantnosť! Veď si nikdy nič nedoprial. Zriedkakedy si vyrazil do mesta, nechodil na vianočné večierky, vždy robil čosi v dome, záhrade alebo sa babral s autom. Nikdy nemal ženu, aspoň teda nik o nej nevedel. Gunder sa nestaral o povedačky. Vlastne to bol veľmi cieľavedomý muž. Síce pomalší, ale tam, kam sa chcel dostať, sa dostal – bez toho, aby narobil veľa hluku. Čas bol na jeho strane.


Autor: Karin Fossum

Titul: Indická nevesta

Originálny názov: Elskede Poona

Edícia: Labyrint

Séria: Inšpektor Sejer

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 280

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-333-8

Odporúčaná cena: 11.95 eur

Vychádza 12. januára 2016

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Alterego