Right menu


Jack London: Tulák po hviezdach

Tulák po hviezdach patrí k Londonovým najpoetickejším románom, hoci prostredie, v ktorom sa odohráva, tomu nenasvedčuje. Univerzitný profesor Standing čaká vo svojej cele na trest smrti. Tú vo veľmi zvláštnych obmenách zažíva dávno pred popravou. V stavoch blízko smrti zviazaný do zvieracej kazajky jeho myseľ prekonáva hrubé múry a nachádza slobodu. (vychádza 15. októbra)

Putuje nielen po hviezdach, ale aj po svojich minulých životoch. Prežil mnoho životov v mnohých dobách. Žil celé veky, miloval a nenávidel, a to sa mu zakaždým stalo nejakým spôsobom osudným.

Jack London (1876-1916) vyrastal v chudobnej rodine, bol pouličným predavačom novín, tulákom, elektrotechnikom, námorníkom, ale aj vojnovým dopisovateľom či zlatokopom. Väčšina z množstva jeho textov sú dobrodružné príbehy, ktorých hrdinovia objavujú nové svety a čelia ťažkostiam. Aby docielili svoje, musia preukázať obrovskú duševnú aj telesnú silu. K jeho najznámejším dielam patria prózy Volanie divočiny, Biely tesák, Morský vlk, Láska k životu, Tulák po hviezdach, či prózy s autobiografickými prvkami Martin Eden a Majster alkohol.

Autor: Jack London

Titul: Tulák po hviezdach

Preklad: Juraj Kiška

Ilustrácie: František Hříbal

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21cm

Počet strán: 312

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-891-3

Odporúčaná cena: 13,95 eur

Vychádza: 15. októbra 2021

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Arforum