Right menu


Ted Chiang: Príbehy vášho života

Príbehy, v ktorých je obsiahnutý celý vesmír: pravda o Babylonskej veži, úspešný prvý kontakt s mimozemským životom, zúfalstvo zo straty nenahraditeľného človeka, dobrodružstvo z ciest naprieč časom a ohromujúci výlet za hranice vedecky možného. (vychádza 6. marca)

Žiaden iný sci-fi autor nevyvolal za uplynulých dvadsať rokov toľko nadšenia ako Ted Chiang. Žiadneho iného sci-fi autora neocenili za také útle dielo toľkými cenami. Konečne si môžeme výber z jeho poviedok prečítať aj v slovenčine.

Podľa jeho poviedky Príbeh tvojho života vznikol aj jeden z najúspešnejších žánrových filmov posledných rokov Arrival, v slovenskej distribúcii pod názvom Prvý kontakt. Podobne ako jeho literárna predloha neohuroval efektami, ale hĺbkou porozumenia toho, ako by sme komunikovali s bytosťami z iných svetov.

Ted Chiang (1967) sa narodil v Port Jeffersone v štáte New York a vyštudoval počítačovú vedu na Brown University. V roku 1989 absolvoval Clarion Writers Workshop, určený pre spisovateľov science fiction a fantasy. Jeho poviedky získali tri ocenenia Hugo, štyri ceny Nebula, tri ocenenia Locus a jednu cenu Sturgeon. Žije neďaleko Seattlu v štáte Washington.

S Jurajom Malíčkom o knihe Teda Chianga Príbehy vášho života

Pozor, pozor - poviedky Teda Chianga v slovenčine!

Peklo je neprítomnosť Boha (úryvok z knihy)

Pozor na delenie nulou

Autor: Ted Chiang

Titul: Príbehy vášho života

Pôvodný názov: Stories of Your Life and Others

Preklad: Ľubomíra Kuzmová

Doslov: Juraj Malíček

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 272

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-449-6

Odporúčaná cena: 13.50 eur

Vychádza 6. marca 2017

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum

V magazíne Break