Right menu


Julia Samuelová: Všetko sa raz pominie

Ak je zmena prirodzeným poriadkom vecí, prečo toľko ľudí zápasí s míľnikmi života – od prvého zamestnania a prvej lásky až po odchod detí z domu a odchod do dôchodku? Uznávaná psychoterapeutka Julia Samuelová čerpá z hodín rozhovorov so svojimi pacientmi, aby ukázala, ako sa môžeme naučiť prispôsobiť a vyťažiť čo najviac aj z menej príjemnejších skúseností. (vychádza 21. júna)

Dostupné aj ako e-kniha

Žijeme v kultúre neobmedzeného výberu – a život je teraz zložitejší ako kedykoľvek predtým. Uznávaná psychoterapeutka Julia Samuelová čerpá z hodín rozhovorov so svojimi pacientmi, aby ukázala, ako sa môžeme naučiť prispôsobiť a vyťažiť čo najviac aj z menej príjemnejších skúseností. Táto kniha, podporená najnovšími sociálnymi a psychologickými výskumami, sa zaoberá ťažkými obdobiami v rodine, láske, práci, zdraví a identite.

Od ženy, ktorá sa rozhoduje, či opustiť manžela kvôli mladšiemu milencovi, až po otca, ktorý sa vyrovnáva s vážnou zdravotnou diagnózou. A od novej matky, ktorá bojuje s rozhodnutím vrátiť sa do práce, po mladého muža, ktorý sa vyrovnáva s následkami coming outu, a ženu, ktorá začína odznova po strate zamestnania.

Tieto silné, nezabudnuteľné a hlboko intímne príbehy o bežných ľuďoch nám pomôžu pochopiť našu vlastnú jedinečnú reakciu na zmenu a osvetlia spôsob, akým pristupujeme k výzvam v každej etape života.

O autorke

Julia Samuelová (1959) je britská psychoterapeutka a pediatrická poradkyňa. Špecializuje sa na trúchlenie a zvládanie smútku, čomu venovala aj svoju prvú knihu Cesty zármutku. Na témy zo svojej praxe od lásky až po prácu sa zamerala v druhej knihe Všetko sa raz pominie, jej najnovšia kniha má názov Každá rodina má svoj príbeh. V roku 2015 jej bol za jej celoživotné dielo udelený Rad britského impéria.

Recenzie

„Prípadové štúdie z jej psychoterapeutickej praxe sú podané tak dobre, že sa často čítajú ako dobrá fikcia. Z tejto múdrej, láskavej knihy si možno vziať veľa ponaučení. Julia Samuelová má základnú vieru v ľudskú slušnosť a jej optimizmus presvitá z každej vety.“

– Kate Saunders, The Times

„Julia Samuelová je psychoterapeutka, ktorú by ste chceli mať na telefóne, a jej knihy sú ďalšou najlepšou možnosťou. Výzvy, ktorým všetci v živote čelíme, sú v tejto premyslenej, poučnej knihe rozobrané, vysvetlené a urobené znesiteľnými.“

– Shane Watson

„Táto brilantná kniha robí to, čo žiadna iná – súcitným a skutočne hlbokým spôsobom hovorí o problémoch každodenného života s dospelými deťmi, zložitými rodinami, stresom v práci. Asi každý sa môže spoznať v niektorej z nádherne spracovaných prípadových štúdií. Je privilégium môcť sledovať túto majstrovskú terapeutku pri práci.“

– Rosie Boycott

Autor: Julia Samuelová

Titul: Všetko sa raz pominie

Podtitul: Príbehy o zmene, krízach a nádejných začiatkoch

Originálny názov: This Too Shall Pass

Preklad: Samuel Marec

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 396

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8242-061-9

Odporúčaná cena: 16.95

Vychádza: 21. júna 2022

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum