Right menu


Kathrin Hartmann: Môj zelený pes

Kathrin Hartmannová prináša v tejto knihe poznatky, ktoré bežné knihy o psoch neponúkajú. Začína novými zisteniami o výžive a kriticky spochybňuje mýty, ako je napríklad strava BARF, namiesto ktorej navrhuje oveľa ekologickejšiu alternatívu. Pokračuje kritikou pochybných metód chovu a kon­čí otázkou, ako by sa mali psy vychovávať. (vychádza 12. septembra)

Ako je známe, pes je potomkom vlka, ale to nemôže ospravedlniť bežné au­toritatívne výchovné metódy.

Autorka do svojej pútavej a živo napísanej knihy zapracovala vlastné skúsenosti, zážitky zo psích výbehov, z výcviku, ale aj z ciest do Rumunska a Grécka, kde prišla na koreň biede mno­hých pouličných psov. Venuje sa zvieratám z množiarní a útulkov, ktoré si so sebou nesú mnohé traumy aj zdravotné problémy.

Kniha rozpráva aj o tom, aký obohacujúci môže byť život so psom. A hľadá odpovede na otázky, ktoré si kladie čoraz viac majiteľov psov: Aké miesto v našej spoločnosti venujeme tvorovi, ktorý je našou spriaznenou dušou? Ako môže náš spoločný život so psami zlepšiť vzťah medzi ľuďmi a zvieratami? Čo sa môžeme naučiť od psov v súvislosti s dobrým sociálnym a solidárnym spolunažívaním? Inými slovami: ako sa dá so psom zachrániť svet?

Recenzie

„Kniha ukazuje, ako môže vyzerať spravodlivý a ekologicky zodpovedný život so psom. Autorke sa to darí podmanivým štýlom písania.“

– Utopia.de

Autor: Kathrin Hartmann

Titul: Môj zelený pes

Podtitul: Príhovor za férový život s našimi štvornohými priateľmi

Originálny názov: Mein grüner Hund

Preklad: Katarína Széherová

Vydavateľ: Premedia

Edícia: Civilizácia

Rozmer: 15 x 23 cm

Počet strán: 192

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8242-182-1

Odporúčaná cena: 14,95 eur

Dátum vydania: 12. september 2023

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum