Right menu


Robb Wolf: Paleo diéta

V súčasnosti najvyhľadávanejšia a najdiskutovanejšia diéta, aj keď ide skôr o životný štýl, vychádza zo stravovania a iných životných návykov človeka v období paleolitu. Toto najdlhšie obdobie v ľudských dejinách trvalo takmer 3 milióny rokov a skončilo len nedávno.

Milióny rokov sa naši predkovia živili ako lovci a zberači, keď postupný vývoj náhle prerušil nástup poľnohospodárstva. Za niekoľko tisíc rokov doslova zmenilo dejiny ľudstva, nezmenilo však ľudské trávenie, ktoré sa častokrát nedokázalo prispôsobiť jeho produktom, akými sú obilniny (viac v knihe Život bez pšenice), mliečne výrobky a pod.

Na rozdiel od mnohých iných podobných publikácií nie je paleo diéta založená na obmedzovaní prijatých kalórií, ale na poznaní toho, ako sa vyvinul ľudský druh a na tom, čo mu je vlastné. Ako zdôrazňuje autor, nejde len o zmenu jedálnička, ale aj celého životného štýlu. Jeho súčasťou má byť nielen iný typ stravy, ale aj dostatok spánku a pohybu. Vďaka tomu sa dokážeme ubrániť mnohým civilizačným chorobám a dostať svoje telo do takého dobrého stavu, ako to príroda počas miliónov rokov nášho vývoja plánovala.

O autorovi

Robb Wolf, vzdelaním biochemik, dnes jeden z najvýznamnejších odborníkov na paleolitickú stravu. Ako študent profesora Lorena Cordiana pokračuje v jeho diele, svojimi článkami, populárnymi podcastmi, prednáškami a knihou zmenil životy desiatok tisíc ľudí po celom svete. Wolf bol pri založení magazínu The Performance Menu, ktorý sa venuje výžive a športu, spolupracuje aj s odborným magazínom Journal of Nutrition and Metabolism. Je spolumajiteľom NorCal Strenght & Conditioning, zaradenom časopisom Men´s Health medzi tridsať najlepších amerických fitnescentier. Wolfove najnovšie články a ďalšie informácie nájdete na stránke robbwolf.com.

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Abc knihy, kucharky.sk

Autor: Robb Wolf

Titul: Paleo diéta

Podtitul: Moderný návrat k výžive z čias lovcov a zberačov

Originálny názov: The Paleo Solution: The Original Human Diet

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 145 x 235 x 24 mm

Počet strán: 272

Väzba: Mäkká

ISBN 978-80-89594-98-6

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Kniha vychádza: 26. augusta 2013

Veľkoobchodná distribúcia: Partner Technic

Dokumentárny film Návrat ku koreňom - inšpirácia dobou kamennou (s českým dabingom)