Right menu


Ingar Johnsrud: Nesiem svoj kríž

Muža, ktorý pracuje pre nórsku vládu, nájdu mŕtveho v osloskej autoumyvárni. Niekto ho strelil do genitálií a nechal vykrvácať. O pár dní nato zmizne novinárka pátrajúca po jeho tajomstvách. Zaujímala sa aj otca inšpektora Fredrika Beiera. Telá sa začnú kopiť a Beier nevie, komu sa dá ešte veriť. (vychádza 20. augusta)

Dokonca aj jeho kolegyňa Kafa Iqbalová podľa všetkého niečo skrýva. Fredrik je nútený spochybniť všetko a každého, len tak sa môže dopracovať k pravde.

Nesiem svoj kríž je posledným dielom medzinárodne úspešnej trilógie o vyšetrovateľoch Fredrikovi Beierovi a Kafe Iqbalovej.

Recenzie:

„Johnsrud je majster napätia, svojou trilógiou sa zaradil medzi elitu nórskej kriminálnej literatúry.“ Tvedestrandsposten

„Thriller, v ktorom niet hluchých miest. Johnsrud je čoraz lepší a lepší.“ Dagbladet

„Autorov jazyk je pestrý a živý, niečo, čo je v tomto žánri raritou.“ Tønsberg Blad

Úryvok:

Ak by smrť bola zmyslovým vnemom, bola by pachom. Spozorovať rozdiel medzi živými a mŕtvymi nie je vždy ľahké. Mŕtvoly niekedy vydávajú zvuky ako driemajúci človek, nervové napätie môže pri dotyku vyvolať kŕč. Nik živý však nepáchne smrťou. Fredrik mal pocit, že od jeho poslednej návštevy tu stále bolo cítiť dusenú kapustu. Tá sladká vôňa však mala v sebe čosi zatuchnuté a obaja policajti si vymenili pohľady.

O autorovi:

Ingar Johnsrud (1974) je renomovaný nórsky novinár, debutoval v roku 2015 románom Viedenské bratstvo, ktorý je prvou časťou detektívnej trilógie. Nasledovali Kalypso a Nesiem svoj kríž. Vyslúžil si veľkú pozornosť za svoju schopnosť vystihnúť detaily a netradičný štýl písania. Nadšení kritici sa zhodli, že čitateľa dokáže celý čas udržať v napätí a okamžite sa stal novou hviezdou severskej detektívky. Ingar Johnsrud žije s manželkou a tromi deťmi v Osle.

Autor: Ingar Johnsrud

Titul: Nesiem svoj kríž

Originálny názov: Korset

Edícia: Labyrint

Séria: Fredrik Beier (diel 3 z vydaných 3)

Preklad: Ľubomíra Kuzmová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 21 cm

Počet strán: 360

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-713-8

Odporúčaná cena: 13.95 eur

Vychádza 20. augusta 2019