Right menu


Frank Herbert: Deti Duny

Pieskom zaviaty Arrakis sa zazelenie, ožije a je čoraz úrodnejší. Zmenená klíma zasadí tvrdý úder ekonomike planéty – znamená totiž zánik púštnych červov. (vychádza 25.novembra)

Paul Atreides, spasiteľ Duny, ktorý sa svojho času postavil do čela fremenov, mizne v púšti. Arrakisu vládne jeho sestra Alia, ale jej vláda nie je absolútna. Musí čeliť zradám a vzburám – a zlým hlasom ozývajúcim sa z jej vnútra.

Jedinú nádej predstavujú Paulove deti, dvojičky obdarené nadprirodzenými schopnosťami. Alia si uvedomuje ich cenu a snaží sa ich zmanipulovať. Ale Leto a Ghanima majú nielen vízie, ale aj svoje vlastné plány – a vlastné osudy.

O autorovi

Frank Herbert (1920 – 1986), americký autor sci-fi, živil sa aj ako reportér, profesionálny fotograf, lovec ustríc a inštruktor pre prežitie v džungli. Preslávil sa predovšetkým románom Duna. Rešerš a písanie tejto knihy mu zabralo šesť rokov a stala sa najpredávanejšou knihou svojho žánru. Nakoniec vzniklo päť ďalších pokračovaní tohto eposu o púštnej planéte Duna, ktorý bohužiaľ nestihol dokončiť. Knihy patria k najlepších dielam sci-fi, preplietajú sa v nich témy prežitia a evolúcie ľudskej rasy, životného prostredia, náboženstva, politiky a moci.

Autor: Frank Herbert

Titul: Deti Duny (3. diel v sérii)

Pôvodný názov: Children of Dune

Preklad: Marína Gálisová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 16 x 23,5 cm

Počet strán: 400

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-879-1

Odporúčaná cena: 19.95 eur

Vychádza: 25. novembra 2020

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum