Right menu


Gard Sveen: Peklo je otvorené

Tommy Bergmann prichádza na miesto činu v osloskom byte, kde objavili zmasakrovanú mladú prostitútku. Zranenia, ktoré dievča utŕžilo, sa znepokojivo podobajú na spôsob, akým svoje obete v minulosti doriadil učiteľ Anders Rask. Ten sa k vraždám priznal a už roky sedí izolovaný na uzavretom oddelení psychiatrickej nemocnice. (vychádza 19. augusta)

Dostupné aj ako e-kniha

Matka jednej zo zavraždených je presvedčená, že bývalého učiteľa odsúdili nespra­vodlivo. Je to všetko len chorá fantázia, alebo sa Raskovi podarilo všetkých oklamať a nevraždil sám?

Pri pátraní po pravde zablúdi Tommy Bergmann s kolegyňou Susanne Bechovou do najtemnejších labyrintov ľudskej duše, dostanú sa do pekla... ktoré sa otvorilo.

Druhý detektívny román s inšpektorom Tommym Bergmannom nasleduje po Sveenovom úspešnom debute Posledný pútnik, ktorý sa stal Severskou detektívkou roku 2014, nasledovať bude tretí diel s názvom Rozbúrená krv.

O autorovi

Gard Sveen (1969) je poradcom na nórskom ministerstve obrany. Za svoj debut Posledný pútnik, ktorý je prvou časťou plánovanej série, získal Rivertonovu cenu pre najlepšiu nórsku detektívku a Sklenený kľúč pre najlepšiu škandinávsku detektívku roka. V minulosti okrem neho obe ceny za svoj debut získal len Jo Nesbø. Druhou časťou voľnej kriminálnej série je román Peklo je otvorené, tretí román v sérii s názvom Rozbúrená krv bude nasledovať krátko po ňom.

Recenzie

Máloktorý kriminálny román zavádza čitateľa natoľko presvedčivo do hĺbok ľudského šialenstva.

Romerikes Blad

Je na očiach to, čo nik nevidí...

Úryvok

Najobludnejší násilníci a vrahovia, jeden psychotickejší a schizoidnejší ako druhý, dostávali listy od ľudí, ktorí ich neznášali a vyhrážali sa im zabitím, no aj od žien, ktoré by pre nich spravili čokoľvek.

Ženy im posielali svoje adresy a telefónne čísla. Pre mnohých by to mohlo byť priveľké pokušenie či nutkanie – ak to tak možno nazvať, keby sa dostali von. Obdivovateľky sa podpisovali pod vlastný rozsu­dok smrti bez toho, aby si to uvedomovali. Na druhej strane väčšina pacientov na stráženom oddelení nebude mať nikdy šancu spáchať na týchto ženách zločiny, o akých snívali. Jednoducho boli na to prichorí, dožijú svoje životy tu, za ostnatým drôtom.

Autor: Gard Sveen

Titul: Peklo je otvorené

Originálny názov: Helvete åpent

Edícia: Labyrint

Séria: Tommy Bergmann (diel 2 z vydaných 2)

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 21 cm

Počet strán: 360

Väzba: pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-373-4

Odporúčaná cena: 13.95 eur

Vychádza: 19. augusta 2016

Kníhkupetvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRIPRAVUJEME

Gard Sveen: Rozbúrená krv
Nezvestná tínedžerka, záhadný spolok a séria vrážd. A niekoľ­ko podozrivých, ktorí by prichádzali do úvahy – avšak len podľa Tommyho Bergmana, keďže pre zvyšok policajného oddelenia sú prípady vyriešené a jasné. Kto je schopný preniknúť do sveta šialeného a brutálneho zločinca, ak nie mladý osloský policajt, ktorý bojuje s vlastnými démonmi? Tommy Bergmann stúpa pri vyšetrovaní svojho tretieho prípadu na päty nielen vrahovi, ale aj prízrakom svojej minulosti.
(vychádza v máji 2017)