Right menu


Jack London: Tulák po hviezdach

Tulák po hviezdach patrí k Londonovým najpoetickejším prózam, hoci prostredie, v ktorom sa odohráva, tomu nenasvedčuje. Univerzitnému profesorovi Darrellovi Standingovi zmenia doživotný trest na trest smrti. Tú vo veľmi zvláštnych obmenách zažíva dávno pred popravou. (vychádza 30. októbra)

Dostupné aj ako e-kniha

Vedenie väznice ho na celé dni zväzuje do zvieracej kazajky a v stavoch blízko smrti jeho myseľ prekonáva hrubé múry a nachádza slobodu. Putuje nielen po hviezdach, ale aj po svojich minulých životoch.

Darrell Standing žil už v dobe kamennej, prežil mnoho životov, bol lovcom, lukostrelcom, zažil sťahovanie národov, začiatky poľnohospodárstva, krotenia divých koní. Žil celé veky, miloval a nenávidel, a to sa mu zakaždým stalo nejakým spôsobom osudným.

O autorovi

Jack London (1876-1916) vyrastal v chudobnej rodine, bol kamelotom, tulákom, elektrotechnikom, námorníkom, ale aj vojnovým dopisovateľom či zlatokopom. Väčšina z množstva jeho textov sú dobrodružné príbehy, ktorých hrdinovia objavujú nové svety a čelia ťažkostiam. Aby docielil svoje, musia preukázať obrovskú duševnú aj telesnú silu. K jeho najznámejším dielam patria prózy Volanie divočiny, Biely tesák, Morský vlk, Láska k životu, či prózy s autobiografickými prvkami Martin Eden a Majster alkohol.

Citát

Ja, tu­lák po hviezdach, prchký dobrodruh, Kain túlajúci sa stáročiami, bojovný kňaz z pradávnych čias, v mesačnom svite rojčiaci básnik z dôb, na ktoré sme už dávno zabudli a po ktorých v ľudských dejinách nezostali nijaké stopy.

Tu ma máte, s rukami červenými od krvi.

Autor: Jack London

Titul: Tulák po hviezdach

Preklad: Juraj Kiška

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21cm

Počet strán: 304

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-298-0

Odporúčaná cena: 12,95 eur

Vychádza: 30. októbra 2015

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum