Right menu


Jørn Lier Horst, Thomas Enger: Obeť

Piaty diel série, ktorá sa v Nórsku stáva fenoménom. Alexander Blix pracoval pred dvomi rokmi na prípade zmiznutia Elisabeth Eieovej. Vyšetrovanie sa zastavilo, keď bola zavraždená jeho dcéra a dlho to vyzeralo tak, že nikto nikdy nevypátra, čo sa Elisabeth prihodilo. (vychádza 13. februára)

Čo ak sa však náhle ozve niekto, kto to vie? A čo znamená, že nielenže vie, čo sa stalo po jej zmiznutí, ale ovláda i detaily z Blixovho života?

Medzitým Emmu kontaktuje neznáme mladé dievča. Carmeninho otčima zadržali, podozrievajú ho z vraždy kamarátky z detstva. Polícia však nemá telo. A ani iných potenciálnych páchateľov.

Kruh udalostí uzatvára nečakaný nález na detskej kresbičke z jedného miesta činu – prítomnosť sa dostáva do kontaktu s minulosťou. A tam, v bode, kde sa pretínajú, si obeť nachádza svoju vlastnú, jedinečnú formu terapie.

Recezie

„Najmrazivejšia a najtemnejšia kniha s Alexandrom Blixom a Emmou Rammovou, ale zároveň i veľmi osobný príbeh. Ostáva len dúfať, že nejde o poslednú spoluprácu Engera a Liera Horsta, toto spisovateľské duo nás totiž neprestáva prekvapovať.“

Randaberg24

„Plnokrvné postavy, no i výborné dialógy. Ľudia, ktorí sa rozprávajú a premýšľajú uveriteľným spôsobom.“

NRK

„Napínavý príbeh, vynikajúca zápletka. Predovšetkým však silné emócie a vášeň, ktoré prekonali aj predošlé knihy v sérii.“

Dagbladet

Autori: Jørn Lier Horst, Thomas Enger

Titul: Obeť

Edícia: Labyrint

Séria: Blix a Rammová (5. diel)

Originálny názov: Offer

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 304

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8242-250-7

Odporúčaná cena: 15,95 eur

Vychádza 13. februára 2024

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum