Right menu


Louise Penny: Dlhá cesta domov

Ak sa tvorivá vášeň zmení na ničivé šialenstvo, každý je schopný spáchať zločin. Maliarka Clara to vie veľmi dobre, a preto sa zdesí, keď jej manžel nepríde na dohodnutú schôdzku po ročnom odlúčení. Peter, ktorého tak milovala a ku koncu nenávidela, je nezvestný a možno aj mŕtvy. (vychádza 26. novembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Inšpektor Gamache si síce užíva zaslúžený odpočinok v prekrásnej kanadskej dedine Three Pines, ale Clara ho uprosí, aby po Petrovi začal pátrať.

Na pozadí očarujúcej kanadskej prírody sa krok za krokom, stránku za stránkou rozvíja príbeh o temných hlbinách ľudského srdca. Od prvej chvíle tušíme zločin, ale je to vražda? Alebo ešte niečo omnoho horšie? Autorka drží čitateľa celý čas v neistote – a potom nám ukáže, čoho je schopný ten najzvrhlejší človek.

O autorke

Louise Penny (1958) je kanadská autorka dnes už desaťdielnej série detektívok s hlavným inšpektorom Gamachem a päťnásobná držiteľka ocenenia Agatha Award. V slovenčine vyšiel oceňovaný román Tak vchádza svetlo, na ktorý voľne nadväzuje jej novinka Dlhá cesta domov. Jej cesta k úspechu nebola priamočiara, pätnásťročné pôsobenie v kanadskom rozhlase sa prekrývalo s rokmi závislosti na alkohole. Vďaka manželovej podpore zostala doma a naplno sa začala venovať písaniu. Po úvodných nezdaroch bol pre ňu vykúpením moment, keď si uvedomila, že jej skutočnou vášňou sú detektívne romány, ktoré vždy ležali pri jej posteli. Veľký úspech zožal už jej prvý román Still Life, pripravovaný na slovenské vydanie, hoci vydavateľa našiel až po ocenení v anonymnej súťaži. Odvtedy prakticky každý rok vyšiel nový román v sérii, ktorá z Louise Penny urobila jednu z najväčších hviezd súčasnej kanadskej literatúry. S manželom žijú na vidieku v provincii Québec južne od Montrealu.

Recenzie:

Ak čítate A. Christie, zamilujete si aj Louise Penny

„Penny rozvíja príbeh o Petrovom zmiznutí v pomalom, majstrovskom tempe, odhaľujúc každú vrstvu tejto záhady s presným načasovaním. Inšpektor Gamache a jeho priatelia sa usilujú nielen nájsť nezvestného umelca, ale aj lepšie ho pochopiť. Emocionálna hĺbka, ktorú kniha dosiahla, je malým zázrakom.“

– Kirkus Reviews

„Výborná kombinácia napätia a psychologickej drámy.”

Booklist

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, artforum, abc knihy

Autor: Louise Penny

Titul: Dlhá cesta domov

Edícia: Labyrint

Séria: Inšpektor Gamache

Originálny názov: The Long Way Home

Preklad: Marína Gálisová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 16 x 23 cm

Počet strán: 296

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-160-0

Odporúčaná cena: 13.95 eur

Vychádza 26. novembra 2014