Right menu


Marek Krajewski: Cháronove čísla

Máj, rok 1929. Komisára Edwarda Popielského vyhodili z polície, pretože odmietol uposlúchnuť rozkaz. Má teda čas na riešenie matematických hádaniek a... na lásku. Pekná Renata ho nahovorí, aby sa podujal na riskantnú úlohu a rýchlo sa dostáva do ťažkostí. (vychádza 5. decembra)

Katalóg jeseň-zima 2015

Dostupné aj ako e-kniha

A v Ľvove to opäť vrie. Mestom otrasie brutálna vražda. Len polícia vie, čo sa ukrýva v tajomnom liste od vraha.

Po sérii detektívnych prípadov s Eberhardom Mockom zmenil Marek Krajewski prostredie, z Breslau sa presunul do medzivojnového Ľvova, aby predstavil policajného komisára Edwarda Popielského. Absolvent viedenskej univerzity je filológ a trpí zvláštnou formou epilepsie. V románe Cháronove čísla sa dostáva do zložitej situácie, keď príde o prácu aj zdroj príjmov a pokus živiť sa ako súkromný detektív komplikujú citové väzby k dávnej známosti. Záhadné odkazy sú príležitosťou pre vyšetrovateľa s prehľadom v matematike a starých jazykoch. Každý sa môže stať Bohom, stačí len poznať ten správny kód.

Marek Krajewski (1966) je lingvista a jeden z najúspešnejších poľských autorov detektívok. Pracoval ako akademik na ústave klasickej filológie a antickej kultúry na univerzite vo Vroclavi, posledné roky sa už venuje iba písaniu. Jeho detektívna séria z Breslau (nemecký názov Vroclavi) s Eberhardom Mockom mala šesť častí, rovnakého úspechu sa dočkala aj nová séria s Edwardom Popielskym, ktorú zatiaľ tvorí sedem kníh a odohráva sa predovšetkým v Ľvove. Krajewského detektívne romány boli preložené do osemnástich jazykov.

Detektívka s historickou kulisou

Cháronove čísla

Autor: Marek Krajewski

Titul: Cháronove čísla

Edícia: Labyrint

Séria: Edward Popielski

Originálny názov: Liczby Charona

Preklad: Tomáš Horváth

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 272

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-278-2

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 5. decembra 2015

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Alterego