Right menu


Olga Tokarczuk: Putovanie ľudí Knihy

Debutový román držiteľky Nobelovej ceny za literatúru, ktorým Olga Tokarczuk začala svoju literárnu cestu, ukazuje autorku, ktorá prichádza s odvážnym románom myšlienok situovaným do Francúzska konca 17. storočia. (vychádza 15. mája)

Francúzsko, rok 1685. Kráľ Slnko zavádza katolicizmus ako jediné povolené náboženstvo. Skupiny hugenotov prechádzajú krajinou, aby sa dostali na sever, kde dúfajú nájsť novú vlasť. Z okien koča ich sleduje skupina nezvyčajných cestovateľov smerujúcich na juh. Veronika, kurtizána čakajúca na snúbenca, Markíz, muž zaoberajúci sa alchýmiou, boháč de Berle a nemý kočiš Gauche. Každý z nich opustil Paríž z iného dôvodu. Táto cesta, miestami priam dobrodružná, by mohla zmeniť nielen ich osudy, ale aj dejiny celého ľudstva.

V Pyrenejách, ku ktorým smerujú, je v múroch malého kláštora už stáročia ukrytá Kniha. Teraz má šancu rozhodnúť o budúcnosti sveta. Lenže je svet pripravený na to, aby sa Kniha našla? Tento mladistvý román, napísaný pred tridsiatimi rokmi, je skutočnou zlatou baňou motívov, ktoré Olga Tokarczuková rozvinula vo svojich ďalších dielach a získala si tak medzinárodné uznanie a obdiv čitateľov.

Recenzie

„Či ju budeme čítať ako dobrodružný román, metaforu ľudského snaženia, skúmanie jazykového kódu alebo možno niečo iné, vždy bude zaujímavá. A dôsledné spojenie týchto nitiek dokazuje, s akou spisovateľkou máme do činenia.“

– Kulturacja.pl

Autor: Olga Tokarczuk

Titul: Putovanie ľudí Knihy

Pôvodný názov: Podróż ludzi Księgi

Preklad: Karol Chmel

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 20,5 x 13,5 cm

Počet strán: 168

Väzba: pevná s prebalom

ISBN 978-80-8242-258-3

Odporúčaná cena: 16,95 eur

Vychádza: 15. mája 2024

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum