Right menu


Dan Ariely: Aké drahé je zadarmo

Zvykli sme si na predraženú kávu aj na predstavu o človeku ako racionálnej bytosti. Máme pocit, že drahší liek je účinnejší, šetríme na drobnostiach a rozhadzujeme pri dôležitých nákupoch. Po prečítaní Arielyho knihy to však už nemusí platiť. (vychádza 3. novembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Katalóg jeseň-zima 2015

Výrazne zvyšuje imunitu voči marketingovým trikom aj rôznym formám sebaklamu.

Ako dokazuje Dan Ariely, veľmi často konáme iracionálne, na čo majú vplyv naše emócie aj spoločenské normy. Spojenie ekonómie so psychológiou je príležitosťou preskúmať našu motiváciu a spotrebiteľné správanie, ale aj ekonomickú a vzdelávaciu politiku. Arielyho inteligentný, provokatívny, ale aj zábavný štýl je zárukou fascinujúceho a objavného čítania.

DAN ARIELY je profesor psychológie a behaviorálnej ekonómie na Dukovej univerzite. Americko-izraelsky autor ako osemnásťročný utrpel vážne popáleniny na dvoch tretinách tela a dlhoročné stretnutia s nemocničným prostredím inšpirovali mnohé z jeho prekvapujúcich zistení. Zhrnul ich zatiaľ do štyroch kníh, kde sa vždy z iného uhla venuje ľudskej iracionalite, v slovenskom preklade sú dostupné knihy Ako klameme a Aké drahé je zadarmo. S manželkou a dvoma deťmi žije v Severnej Karolíne.

Každé zadarmo má svoju cenu

Autor: Dan Ariely

Titul: Aké drahé je zadarmo

Podtitul: Prepracované a rozšírené vydanie

Originálny názov: Predictably Irrational

Preklad: Ľubomíra Kuzmová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 23,5 cm

Počet strán: 272

Väzba: pevná

ISBN 978-80-8159-325-3

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 3. decembra 2015

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Alterego