Right menu


Dan Ariely, Jeff Kreisler: Psychológia peňazí

Prečo prerobíte, ak sa skúsite hrať na realitného agenta? Čo stojí za silami, vďaka ktorým naletíme na sezónne zľavy a prečo sme ochotní cestovať hodinu, aby sme ušetrili pár eur? Prečo pri platení často cítime až fyzickú bolesť? To je niekoľko z mnohých otázok, ktoré si kladú autori knihy o ľuďoch, peniazoch a iracionalite, ktorá tomuto svetu vládne.

Dostupné aj ako e-kniha

K napísaniu svojej najnovšej knihy prizval svetoznámy behaviorálny ekonóm Dan Ariely komika a spisovateľa Jeffa Kreislera, výsledkom čoho je vtipná a poučná kniha o tom, čo robíme zle a prečo sme v tom takí tvrdohlaví. Kniha sa nevenuje iba míňaniu peňazí – rovnaké sily, ktoré vytvárajú našu finančnú realitu, ovplyvňujú aj iné dôležité veci v našich životoch: ako trávime svoj voľný čas, vnímame svoju prácu či milostný život.

Dan Ariely je profesor psychológie a behaviorálnej ekonómie na Dukeovej univerzite. Je zakladateľom Center for Advanced Hind­sight, kde trávi dni aj noci zisťovaním, aké chyby robíme pri nakla­daní s vlastnými peniazmi, časom a zdravím. Čo je ešte dôležitejšie, snaží sa navrhnúť riešenia, ktoré by nám pomohli rozhodovať sa v našom najlepšom dlhodobom záujme. V slovenčine vyšli jeho knihy Ako klameme a Aké drahé je zadarmo. Žije v Durhame v štáte Severná Karolína so svojou ženou Sumi a s dvoma nádhernými deťmi Amitom a Netou.

Jeff Kreisler je typický právnik z Princetonu, z ktorého sa stal oce­ňovaný komik, spisovateľ, rečník, televízny expert, fejtonista a prívrže­nec behaviorálnej ekonómie. Pomocou humoru sa snaží pochopiť, vysvetliť a zmeniť svet. Získal ocenenie Billa Hicksa v kategórii komédie na zamyslenie. Píše pre televíziu, politikov a generálnych riaditeľov, objavuje sa na CNN, Fox News, MSNBC a Sirius/XM. Jeho prvotinou bola satira Get Rich Cheating.

Autor: Dan Ariely, Jeff Kreisler

Titul: Psychológia peňazí

Podtitul: Akých omylov sa dopúšťame pri uvažovaní o peniazoch a ako utrácať rozumnejšie

Originálny názov: Dollars and Sense

Preklad: Ľubomíra Kuzmová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 23,5 cm

Počet strán: 232

Väzba: brožovaná

ISBN 978-80-8159-570-7

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 12. júna 2018

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum