Right menu


Jozef Hvorecký: Testament vedca

Prečo sa nositeľ Nobelovej ceny nemôže stať profesorom na slovenskej univerzite? Vládne školstvu solidarita neschopných? Prečo zlyhali všetky porevolučné reformy vzdelávania? Autor nielen kritizuje, ale akademickej obci a širokej verejnosti navrhuje rýchle, efektívne a úsporné riešenia.

Testament vedca je vtipný, desivý a prenikavý pohľad na stav slovenského školstva a vedy. Kniha vychádza z blogov, ktoré vychádzali na pokračovanie a vyvolali široký ohlas a diskusiu.

Jozef Hvorecký je profesorom na Vysokej škole manažmentu a učí aj na Liverpoolskej univerzite. V minulosti pôsobil na troch slovenských univerzitách a na mnohých akademických inštitúciách v Európe i zámorí. Pôvodne matematik, neskôr informatik, sa dnes zaoberá najmä znalostným manažmentom a využívaním informačných a komunikačných technológií vo vzdelávaní. Má dvoch synov, žije v Bratislave.

RECENZIE

Mráz prichádza odvšadiaľ

Neschopní na slovenských univerzitách sú schopní všetkého

Vysoko aktuálny, účelný a dobre načasovaný pohľad! Slovenská verejnosť má málo skúseností s modernizovaním univerzít. Na vysokých školách sa nachádza obrovský ľudský potenciál, ktorého veľká časť sa pre nepružnosť a rôzne prekážky nevyužije.

- Janka Beresecká, SPU v Nitre

Autor s nadhľadom poukazuje na absurdné problémy, s ktorými sa stretávajú pracovníci v oblasti vzdelávania a vedy. Zároveň analyticky ukazuje, ako veci riešiť inak. Neponúka jednoduché recepty, ale systémové zmeny.

- Vladimír Burčík, FF UK v Bratislave

Kníhkupectvá: Panta rhei, Martinus, Gorila, artforum

Titul: Testament vedca

Podtitul: Kolaps školstva a cesta k oživeniu

Autor: Jozef Hvorecký

Vydavateľstvo: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Strán: 120

Väzba: brožovaná

ISBN 978-80-8159-216-4

Cena: 8,95 eur

Vychádza: 15. 5. 2015

Úryvok z knihy