Right menu


Levitt-Dubner: Freakopedia

Výber z najčítanejšieho ekonomického blogu na svete. Pri príležitosti desiateho výročia vydania Freakonomics autori prinášajú výber najlepších príspevkov z rovnomennej stránky. (vychádza 14. decembra)

Katalóg jeseň-zima 2015

Dostupné aj ako e-kniha

Za dekádu sa stal z Freakonomics svetový fenomén, predalo sa vyše 7 miliónov kníh preložených do vyše 40 jazykov. Rovnako populárnou sa stala webová stránka s vyše 150 miliónmi stiahnutí podcastov.

Písanie na blog, ktorý vznikol krátko po vydaní prvej knihy, je neformálnejšie a osobnejšie. Za dekádu sa na stránke objavilo vyše osemtisíc príspevkov od Levitta, Dubnera, ale aj ďalších autorov. Ako zvyčajne, aj tu si kladú množstvo zvláštnych otázok: Ako spáchať najlepší teroristický útok? Majú záchranu planéty v rukách vegáni? Mali by sme nechať cyklistov na Tour de France dopovať? Prečo sú ženy také nešťastné?

Knihu dopĺňa aj niekoľko rozhovorov, od nositeľa Nobelovej ceny za ekonómiu až po luxusnú prostitútku. Prajeme príjemné čítanie.

Recenzie

„Pred desiatimi rokmi sa autori Freakonomics rozhodli spustiť blog s rovnakým názvom. Neprestávajú písať ani po ôsmich tisíckach príspevkov, hoci blog neprináša žiaden zisk a možno im požiera predaj ich kníh. Zostavili očarujúci a živý výber príspevkov, kde sa neberú príliš vážne. Zábavné čítanie pre ich fanúšikov aj pre nových čitateľov.“

Publishers Weekly

Autori: Steven D. Levitt, Stephen J. Dubner

Titul: Freakopedia

Podtitul: Kedy vykradnúť banku... a ďalších 131 dobre mienených rád

Séria:Freakonomics (4. z vydaných 4)

Originálny názov: When to Rob a Bank

Preklad: Tomáš Mrva, Ľuba Kuzmová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 23 cm

Počet strán: 256

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-317-8

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 14. decembra 2015

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Alterego