Right menu


Petržalka – prekvapivý sprievodca mestskou časťou

Pri vyslovení slova Petržalka sa mnohým ľuďom vynoria rozličné asociácie, zväčša negatívne. Fotograf Martin Kleibl vás svojou knižkou presvedčí o opaku. (vychádza 1. decembra)

Konduktor, stránka venovná sprievodcovi

O tom, že Petržalka a územie, na ktorom toto najväčšie stredoeurópske sídlisko leží, má obzvlášť bohatú históriu a aj v jej súčasnej podobe bratislavskej mestskej časti s viac ako stotisíc obyvateľmi sa skrýva mnoho krásnych zákutí. Tento nevšedný turistický sprievodca po miestach všedných vás prevedie Petržalkou, jej historickými pamiatkami, umeleckými dielami, kuriozitami a odhalí nepoznané skutočnosti a súvislosti, o ktorých ani väčšina jej obyvateľov netuší.

Sprievodca obsahuje viac než tristo fotografií, predstavuje jednotlivé časti Petržalky a ich históriu, zvláštne časti publikácie sú venované napríklad vojnovej okupácii Petržalky, ale aj utopickým projektom, akými bola medzinárodná urbanistická súťaž či výstavba metra.

Martin Kleibl (1981) sa narodil a žije Petržalke. Po neúspešnom štúdiu architektúry sa vrhol na štúdium fotografie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Jeho aktivity sa popri fotografovaní slovenskej krajiny viažu k dokumentovaniu najväčšieho stredoeurópskeho sídliska Petržalky.

Ohlasy

Ako sa zamilovať do Petržalky

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, artforum, abc knihy

Názov: Petržalka – prekvapivý sprievodca mestskou časťou

Autor: Martin Kleibl

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 16 x 20 cm

Počet strán: 168

Väzba: brožovaná

ISBN 978-80-8159-159-4

Odporúčaná cena: 11.95 eur

Vychádza 1. decembra 2014

Náhľad knihy v pdf