Right menu


Rado Ondřejíček: Tekvicový prívarok pre dušu

Autor Cynickej obludy už dlhé roky pred ňou vymýšľal množstvo iných vecí. Napríklad takmer dvetisíc článkov uverejnených kade-tade po médiách. Do tejto knihy Rado Ondřejíček vybral niekoľko desiatok najlepších z nich. Budú vás baviť, rozčuľovať, utešovať a možno vás aj poučia. Ale lepšieho človeka z vás neurobia.

Sú texty, ktoré človeku pohladia dušu, ukážu mu krásy sveta tam, kde ich ani neočakával, pripomenú aké dôležité je v každej dobe ostať šľachetnou ľudskou bytosťou, texty prekypujúce láskou, toleranciou, pokorou a múdrosťou, texty písané s úctou a rešpektom k všetkému živému. V tejto knihe ich však nenájdete. Ani jeden.

Zato je plná uštipačných, nactiutŕhačných, ľahkovážnych, cynických ba aj celkom sprosto vulgárnych literárnych šrapnelov. Niektoré autor písal pre radosť, iné zo zúfalstva , ale všetky s jediným úmyslom: pobaviť čitateľov, ako je on sám. Vďaka tejto výberovke si ich môžete vziať na záchod, do električky, alebo ich aspoň po niekom hodiť.

RADO ONDŘEJÍČEK (1977) napísal svoje prvé texty niekedy na konci minulého tisícročia. V magazíne inZine sa stal zlým deckom slovenskej publicistiky. Pokračoval v T-Station, založil si Humno.sk a svoje texty stihol medzičasom uverejniť skoro vo všetkom, čo tu vychádza. V roku 2011 vydal knihu Homo asapiens a o rok neskôr založil projekt Cynická obluda. Prežíva v Bratislave, žije kdekoľvek, kde je more.

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, ABC knihy

Autor: Rado Ondřejíček

Titul: Tekvicový prívarok pre dušu

Vydavateľ: Premedia

Distribúcia: Partner Technic

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 232

Väzba: Tvrdá s prebalom

ISBN ISBN 978-80-8159-028-3

Odporúčaná cena: 11.95 eur

Kniha vychádza: 7. novembra 2013

Polievku nečakajte, varí autor Cynickej obludy

Ukážka z knihy

Nasledujúca príloha obsahuje tri texty Rada Ondřejíčka - prvý je venovaný filozofickým rozmerom tvorby Igora Timka, druhý takmer neznámemu maďarskému plavcovi a tretí najznámejšiemu výrobcovi nábytku na svete. V knihe ich je spolu takmer šesťdesiat.

Záber z krstu knihy