Right menu


Amy Chua: Bojová pieseň tigrej matky

Mal to byť príbeh o tom, že čínski rodičia vedia deti vychovať lepšie ako západní rodičia, miestami sa však veci vymkli z rúk. (vychádza 24. apríla)

Táto publikácia, podľa mnohých recenzentov najkontroverznejšia kniha roku, sa trávi veľmi ťažko, hlavne ak ste sami rodičmi. Kladie otázky, či pre svoje deti naozaj robíme to najlepšie, alebo sa pokúšame dostať cez celé rodičovské dobrodružstvo tak bezbolestne a ľahko, ako sa len dá.

Amy je matkou prísnou až do úplných extrémov. Jej deti sa nehrajú s inými deťmi, nemajú možnosť si vybrať svoje vlastné záľuby a nemajú dovolené za žiadnych okolností pozerať televízor. Svoje detstvo, priamo v krajine amerického sna, trávia študovaním mandarínskeho jazyka, vysokoškolskej matematiky a dlhými hodinami cvičenia na hudobnom nástroji – cvičenia tak tvrdého a nekompromisného, že jej staršia dcéra obhrýza drevené rohy klavíra a jej mladšia dcéra chce radšej zmrznúť v záhrade ako precvičovať čo i len ďalšiu minútu.

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, Amy nekonečne miluje obe svoje dcéry, je im plne oddaná a chce pre nich to absolútne najlepšie – pretože chcieť pre vaše dieťa, aby dosiahlo čo najviac, je základom výchovy každej „čínskej“ matky.

Amy Chua je profesorkou práva na Yaleovej univerzite. Jej prvé dve knihy sa venovali medzinárodným vzťahom. Kniha Svet v plameňoch hovorila o globalizácii, exporte voľného trhu a etnickom napätí, v druhej knihe Čas impéria skúmala sedem svetových veľmocí. Ich úspech podľa autorky závisel od ich prístupu k menšinám. Bestsellerom sa stala jej tretia kniha Bojová pieseň tigrej matky o kontroverznej výchove jej vlastných detí.

RECENZIE:

Inferno na polici (videorecenzia)

Sparťanská výchova na čínsky spôsob

Čínska matka alebo o výchove

Sú Číňanky lepšie matky?

Ako sa zavďačiť matke - tigrici

Vplyv čínskej výchovy detí

Čínska matka

„Dych vyrážajúce osobné svedectvo… Príbeh rovnako presvedčivý ako dobrý thriller.” – Financial Times

„Nielen že zasahuje rodičovstvo na jeho najcitlivejšom mieste, ale hovorí o pocitoch neistoty, ambíciách, vysokej kultúre, vzdelaní, postavení žien, ako aj silnejúcom vplyve Číny na úkor Ameriky. Autorkine presvedčenie, že tvrdá práca vedie k vnútornej sebaistote, nám určite má čo povedať.” – Chicago Tribune

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila,Artforum, abcknihy

Titul: Bojová pieseň tigrej matky

Autor: Amy Chua

Vydavateľstvo: Premedia

Rozmer: 142 x 205 x 20 mm

Počet strán: 240

Väzba: brožovaná

ISBN 978-80-89594-52-8

Odporúčaná cena: 10.95 eur

Veľkoobchodná distribúcia: Partner Technic

Kniha vychádza: 24. apríla 2013

Úryvok z knihy

Mnoho ľudí sa čuduje, ako je možné, že čínski rodičia vychovávajú také úspešné deti. Ako to, že sa im darí produkovať tak veľa matematických géniov a zázračných hudobníkov, a dokázali by to aj oni?

Nuž, ja im môžem prezradiť ako na to, pretože ja som vychovávala svoje dve dcéry. Sophia a Louisa nikdy ne­mohli:

(pokračovanie v prílohe)