Right menu


Matt Haig: Prečo zostať nažive

Môže sa to stať vám alebo niekomu blízkemu. Svet zrazu prestane dávať zmysel a prepadne vás úzkosť a depresie. Tak ako sa to stalo Mattovi Haigovi. V západnom svete je najvyššia miera samovražednosti vo vekovej kategórii do 35 rokov. Do tejto štatistiky zapadá aj autor knihy, ktorý sa ešte ako dvadsiatnik ocitol na pokraji útesu s myšlienkou, že by mal skočiť. (vychádza 1. septembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Kniha je rozprávaním o tom, prečo to neurobil, ako sa dostal z problémov a ako sa naučil znovu žiť. Je to prekvapujúco optimistické a miestami aj zábavné skúmanie toho, ako lepšie žiť, viac milovať, rozumieť knihám aj sebe a tešiť sa na ďalší deň.

O autorovi

Matt Haig sa narodil v roku 1975 v Sheffielde. Píše knihy pre dospelých aj pre deti. Jeho romány boli preložené takmer do tridsiatich jazykov, Guardian opísal jeho písanie ako "očarujúco divné". Rozprávačom románu Posledná anglická rodina je labrador, Klub mŕtvyh otcov je novou verziou Hamleta s jedenásťročným hlavným hrdinom, Majetok pána Cavearozpráva o otcovskej posadnutosti bezpečnosťou dcéry. Román Radleyovci zachytáva príbehy rodiny abstinujúcich upírov, jeho najnovšou knihou pre dospelých je román Ľudstvo o mimozemšťanovi, ktorý sa usídli v tele nie príliš príjemného chlapíka.

Recenzie

"Skvelá a užitočná kniha... mal bybyť na lekársky predpis." Richard Coles

"Malé veľdielo, ktoré dokonca môže zachrániť život." Joanna Lumley

"Vynikajúca kniha, kľúčová pre naše kolektívne duševné zdravie." Jo Brand

Sprievodca galaxiou úzkosti

Popísať depresiu zdravým ľuďom, je ako vysvetľovať mimozemšťanom život na Zemi

Autor: Matt Haig

Titul: Prečo zostať nažive

Originálny názov: Reasons to Stay Alive

Preklad: Ľubomíra Kuzmová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 13 x 18 cm

Počet strán: 248

Väzba: pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-404-5

Odporúčaná cena: 11.95 eur

Vychádza: 1. septembra 2016

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum