Annette Bjergfeldt: Putovné kino pána Saita
„Bola som počatá na tanečnom parkete v Buenos Aires v roku 1927.“ Tak sa začína úžasná cesta Lity s jej krásnou a rebelantskou matkou Fabiolou, ktorá je blázon do topánok a pracuje v najznámejšom obchode s obuvou v meste. (vychádza 21. mája)
Dostupné aj ako e-knihajavascript:mctmp(0);
Osud tomu chcel, že matka s dcérou musia utiecť z krajiny a skončia na vetrom ošľahanom ostrove v kanadskom Novom Škótsku, kde Fabiola predáva v obchode s lodným proviantom gumené čižmy a dreváky. Námornícka ubytovňa Betlehem je plná svojráznych postavičiek a Lita sa čoskoro spriatelí s hluchou dcérou hostiteľov. Keď na ostrov dorazí pán Saito s pohyblivými obrázkami, roznieti dievčenskú fantáziu.
Putovné kino pána Saita je neodolateľnou odyseou o vôli žiť, o rytme, v ktorom tlčú srdcia, o tangu, topánkach, chlapcovi s jantárovými očami a tajomných vráskavcoch. No predovšetkým o láske.
Recenzie
„John Irving, Isabel Allende a Gabriel García Márquez si zaobstarali dánsku mladšiu sestru. Annette Bjergfeldt svojimi románmi preberá štafetu od niektorých z najnápaditejších svetových autorov.“
– Bog & Idé, Dánsko
„Už veľmi, veľmi dlho nečítal nič také dobré ako je Putovné kino pána Saita od Annette Bjergfeldt. Je zábavná a dojímavá. Jej štýl písania je okúzľujúci.“
– Jussi Adler-Olsen
„Nadviazať na veľmi vydarený debut iste nie je ľahká úloha – ale Bjergfeld sa to podarilo. Vo svojej druhej knihe vytvorila rovnako pestrý svet a zaujímavé postavy ako v Kodanskej Piesni piesní.“
– Politiken
„Kúzelný príbeh, ktorý vás pohltí.“
– Magasinet Liv
„Tento román je napísaný výnimočným jazykom. Je drsný a prudký ako príboj na ostrove Upper Puffin, ale aj melodický a trúfalý ako tango.“
– Nordjyske
Autor: Annette Bjergfeldt
Titul: Putovné kino pána Saita
Originálny názov: Mr. Saitos Rejsebiograf
Preklad: Zuzana Demjánová
Vydavateľ: Premedia
Rozmer: 13 x 20 cm
Počet strán: 416
Väzba: Pevná s prebalom
ISBN 978-80-8242-230-9
Odporúčaná cena: 21.90 eur
Vychádza: 21. mája 2024
Kníhkupectvá: Panta Rhei,Martinus, Gorila, Artforum