Right menu


Jørn Lier Horst: Zaslepenosť

Zatiaľ najlepšie hodnotený román nórskeho spisovateľa prichádza po dvojročnej prestávke, prvé dva mesiace po vydaní viedol domáci rebríček najpredávanejších kníh. Vyšetrovanie tentoraz smeruje do nórskeho podsvetia. (vychádza 9. októbra)

Dostupné aj ako e-kniha

Katalóg jeseň-zima 2015

Sofie Lundová sa spolu so svojou ročnou dcérkou nasťahuje do domu, ktorý zdedila po dedkovi, obávanom starom kriminálnikovi. Jediné, čo vo vyprázdnenej vile ostane, je zamknutý sejf v pivnici. To, čo sa v ňom nachádza, prekvapí nielen Sofie, ale aj larvických vyšetrovateľov. Netušená pozostalosť rozpúta lavínu udalostí a hlavný inšpektor William Wisting má náhle plné ruky práce nielen s nevyriešeným prípadom nezvestného taxikára, ale aj s vyšetrovaním vraha, ktorý zabil mladé dievča v cudzom okrsku.

Starnúci vyšetrovateľ pochybuje o svojich uzáveroch aj o zdanlivo nepriestrelných dôkazoch. Keď vycúva zo slepej uličky, aby sa na zločiny pozrel z iného uhla pohľadu, ocitá v neľahkej situácii: je nútený ísť proti vlastným kolegom, ak chce byť lojálny voči obetiam a predovšetkým voči pravde.

Recenzie

„Jørn Lier Horst je v skvelej kondícii, čo dokazuje jeho najnovší román Zaslepenosť - jeden z najlepších, aký sme od tohto bývalého policajta čítali.“

Svein Gjeruldsen, Tvedestrandsposten

„Klasický zločin v celej svojej kráse."

Eva Myklebust, Fædrelandsvennen

„Zásah do čierneho.“

Svend Einar Hansen, Østlands-posten

Úryvok

Wisting podišiel k oknu. Všetky mestá majú svoj pulz a osobnosť. Kristiansand naňho pôsobil ako tiché, takmer ospalé mesto, ale pod povrchom sa hýbali rôzne veci. Miera kriminality i tu stúpala, zločiny prekračovali hranice krajiny, boli brutálnejšie, komplexnejšie a organizovanejšie ako kedykoľvek predtým.

Za tých tridsaťdva rokov, čo bol policajtom, sa navyše zmenilo aj mentálne nastavenie spoločnosti. Predtým sa ľudia väčšinou prihlásili a povedali im, čo vedeli a videli. Teraz policajti stále častejšie narážali na múr mlčania. Ľudia boli vydesení. Nechceli sa do ničoho miešať, báli sa poskytnúť polícii informácie, navyše sa čoraz viac odcudzovali a nestarali sa natoľko, čo sa okolo nich deje.

Autor: Jørn Lier Horst

Titul: Zaslepensť

Edícia: Labyrint

Séria: William Wisting

Originálny názov: Blindgang

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 312

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-290-4

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 9. októbra 2015

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum