Right menu


Jørgen Brekke: V ľudskej koži

Úvod najdrsnejšej nórskej krimi série, prvý prípad inšpektora Singsakera. Vražda v múzeu Edgara Allana Poea v americkom Richmonde sa nápadne podobá na podobnú vraždu v knižnici v nórskom Trondheime. Amerického kurátora nájdu stiahnutého z kože priviazaného k podstavcu sochy, telo nórskej archivárky nájdu zamknuté v trezore s najvzácnejšími starými knihami. (vychádza 22. septembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Richmondská vyšetrovateľka Felicia Stoneová a nórsky inšpektor Odd Singsaker vyšetrujú podobné prípady, ktoré sa odohrali tisícky kilometrov od seba. Obe vraždy zrejme súvisia so záhadnou knihou zo 16. storočia, kde potulný mních zachytil prekvapivé detaily o ľudskej anatómii.

Detektívny román V ľudskej koži je úvodom dnes už päťdielnej série, jeho preklady vyšli v pätnástich jazykoch.

O autorovi

Jørgen Brekke (1968) je nórsky spisovateľ, autor detektívnej série s inšpektorom Singsakerom. Narodil sa v Hortene, neskôr sa usadil v Trondheime, kde žije s manželkou a tromi deťmi. Prednášal o vzdelávaní, neskôr pracoval ako novinár na voľnej nohe. Za svoj debut V ľudskej koži získal cenu Norlis za najlepší debut roka, ako aj cenu Nová krv za najlepší kriminálny debut. Je autorom piatich detektívnych románov, v ktorých sa súčasnosť prelína s dávnejšou minulosťou.

Recenzie

"Že by nový Stieg Larsson? Jørgen Brekke je horúci kandidát už po svojom originálnom a napínavom debute. Kniha, ktorú by ste pred spaním radšej nemali čítať."

Bookpage

Telá stiahnuté z kože

Úryvok

Kým sa utiahol do tohto osamelého mesta na kraji sveta, bol učňom majstra Alessandra v Padove. Spolupracoval s ním pri jeho najväčších objavoch, pokiaľ šlo o ľudské telo. Trávili spolu noci, potajme, skláňali sa nad páchnucimi pozostatkami zločincov, holič držal v ruke nože, majster pergamen a pero. Mních bol vtedy malý chlapec, zvykol čupieť pod stolom, na ktorom ležala mŕtvola, načúval, dýchal páchnuci vzduch, až kým nezaspal a holič ho neodniesol do postele. Pohľad na nože v ňom vzbudil spomienky na detstvo. Vôňa dreva a čerstvo nabrúsených nožov sa rozpíjala v pachu rozkladajúcich sa ľudských tiel.

Autor: Jørgen Brekke

Titul: V ľudskej koži

Originálny názov: Nådens omkrets

Edícia: Labyrint

Séria: Singsaker a Stoneová (diel 1 z vydaných 5)

Preklad: Zuzana Inczingerová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 21 cm

Počet strán: 312

Väzba: pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-392-5

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza: 22. septembra 2016

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum