Right menu


História zadnými dverami

Kniha História zadnými dverami je unikátny projekt, v ktorom sa viac ako päťdesiat slovenských historikov spojilo a prinieslo niekoľko desiatok príbehov, ktoré ukazujú, že dejiny nie sú len výpočtom rokov a faktov. Najväčšie historické osobnosti mali aj svoju veľmi ľudskú stránku a nie vždy sa všetko dialo na základe dôkladných kalkulácií či plánov. (vychádza 14. decembra)

Čitateľ sa v príbehoch siahajúcich od stredoveku po najnovšie dejiny 20. storočia dozvie zaujímavos­ti, ktoré sa do učebníc dejepisu nedostali.

Popri bojiskách či konfe­renčných sálach tu majú miesto verejné záchody, absurdné právne nariadenia, podivné stredoveké rituály, rôzne formy podvratnej činnosti, vplyv alkoholu na dejinné udalosti, sexuálne radovánky a pokrytectvo vrchnosti dávnej i takmer súčasnej, politické vtipy a satira či príklady toho, že niektoré neduhy v politike majú dávnu tradíciu. Mihnú sa tu slávne osobnosti ako Kennedy, Chruščov, Štefánik či Hurban Vajanský, ale aj množstvo postáv, o ktorých ste nikdy nepočuli, a pritom sú ich osudy nemenej zaujímavé, niekedy veselé a niekedy tragické.

Autor: Slavomír Michálek, ed.

Titul: História zadnými dverami

Podtitul: Nezvyčajné príbehy zo slovenských a svetových dejín

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 17 x 24 cm

Počet strán: 600

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-680-3

Odporúčaná cena: 19.95 eur

Vychádza 14. decembra 2018

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum