Right menu


Minimalizmus: Ako zmysluplne žiť

Čo a predovšetkým koľko toho potrebujeme na to, aby sme viedli naplnený život? Veľký dom, luxusné auto a drahé dovolenky? Joshua Fields Millburn a Ryan Nicodemus žili americký sen a napriek tomu boli nespokojní. Z nadobudnutého majetku sa nedokázali dlho tešiť, ich dni boli plné prchavých pôžitkov a zážitkov a o energiu ich oberali plytké či deštruktívne vzťahy. (vychádza 30. mája)

Rozhodli sa opustiť svoje dobre platené miesta v korporáciách a začali sa venovať tomu, čo im dávalo zmysel.

Vo svojej úspešnej knihe vysvetľujú, že ak chce byť človek šťastný, musí sa sústrediť na päť najdôležitejších hodnôt: zdravie, vzťahy, záľuby, osobnostný rast a spoločenskú angažovanosť. To však nie je možné, ak pre ne nevytvoríme vo svojich životoch miesto. Pomôžu nám pri tom princípy minimalizmu. Ak sa nimi začneme riadiť, zistíme, že cieľ – naplnený život –je skutočne na dosah.

O autoroch

Joshua Fields Millburn a Ryan Nicodemus pomohli viac ako 20 miliónom ľudí žiť zmysluplný život vďaka ich stránke Theminimalists.com, knihám, podcastom, verejným vystúpeniam na TEDx a iných fórach, ako aj vďaka populárnemu dokumentu Minimalism, ktorý nájdete na Netflixe.

Autor: Joshua Fields Millburn, Ryan Nicodemus

Titul: Minimalizmus

Podtitul: Ako zmysluplne žiť

Pôvodný názov: Minimalism: Live a Meaningful Life

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 13 x 20 cm

Počet strán: 160

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-697-1

Odporúčaná cena: 10.95 eur

Vychádza: 30. mája 2019

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum