Right menu


Marie Kondo, Scott Sonenshein: Radosť z práce

Priestor, kde sa venujeme svojej práci, priťahuje priam magicky neporiadok a chaos. Koho by nevyčerpávali zbytočné mítingy, neusporiadané dokumenty, nekonečné emaily a úlohy, z ktorých neplynie žiaden úžitok? Toto sú úskalia, ktorým čelíme takmer všetci, a hoci sa to na prvý pohľad nezdá, môžu nás obrať o radosť z práce, oklieštiť naše šance na kariérny postup a znižovať našu kvalitu života. (vychádza 20. augusta)

Dostupné aj ako e-kniha

Existuje však aj iná cesta. Autorka bestsellerov a hviezda netflixovej šou Marie Kondo vám ponúka spolu s profesorom Riceovej univerzity Scottom Sonensheinom príbehy, štúdie a stratégie, ktoré vám pomôžu skoncovať s neporiadkom a vytvoriť si priestor na to, čo je skutočne podstatné.

Metóda KonMari v kombinácii s poznatkami plynúcimi z rôznych štúdií vám pomôžu zvládnuť výzvu, akou je chaos na pracovisku. S usporiadaným stolom a mysľou sa navráti aj pocit spokojnosti a šťastia.

O autoroch

Marie Kondo je zakladateľka uznávanej metódy KonMari zameranej na trvalo udržateľný poriadok v domácnostiach, ale aj na pracovisku. Autorka viacerých bestsellerov a televíznej šou na Netflixe, za ktorú bola nominovaná na cenu Emmy.

Scoott Sonenshein je profesor na Riceovej univerzite, autor bestselleru Stretch o tom, ako získať čo najviac z mála. Jeho výskumy venované menežmentu a psychológii publikovali popredné odborné časopisy, zároveň pracuje ako firemný konzultant.

Recenzie:

„Marie Kondo a Scott Sonnenshein pochopili čosi veľmi dôležité v súvislosti so životom i prácou: často je kľúčom k úspechu nie niečo pridať, ale niečo odobrať. Ak sa chcete v práci viac sústrediť a chcete byť pri nej šťastnejší, táto kniha je presne to, čo hľadáte.“

Alex Banayan, autor bestselleru The Third Door

„Objaviť radosť z práce sa nedá zázrakom – vyžaduje si to prácu. Ale vďaka praktickým radám Marie Kondo a Scotta Sonensheina to hravo zvládnete.“

Adam Grant, autor bestselleru Originals a Give and Take

„Návod na upratovanie, vďaka ktorému objavíte radosť z práce. Plný faktov z oblasti psychológie a praktických rád – očaril ma!“

Angela Duckworth, autorka bestselleru Grit

Autor: Marie Kondo, Scott Sonenshein

Titul: Radosť z práce

Vydavateľ: Premedia

Preklad: Zuzana Demjánová

Rozmer: 13 x 20 cm

Počet strán: 224

Väzba: pevná

ISBN 978-80-8159-845-6

Odporúčaná cena: 11.95 eur

Vychádza: 20. augusta 2020

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum